דבר המנהל

דברי המנהל דר' יהל שחר

 תלמידים, הורים, אנשי צוות יקרים,

ניסן פרידמן כתב את מילות השיר הבאות:

"כל שנה מתחילה, בסימן שאלה

כתינוק המודד צעדיו.

כמו זריחה מתגלה, על כנרת כחולה

ופניה לשמי מערב.

 

כל שעה מתחילה בסימן שאלה,

כמו הלב הפועם לו קצובות.

כמו גבעול ירקרק שצומח בלאט

ופניו לפסגות הגבוהות." 

 

בשנה זו של צמיחה משמעותית, אני מבקש לפתוח בברכת "ברוכים הבאים", לתלמידי שכבה ז', המחזור החדש המצטרף אלינו השנה – המחזור הגדול עד כה, מחזור ד', כמו גם לשאר תלמיד חטיבת הביניים ולתלמידי שכבה י' – מחזור א' של חטיבה עליונה הנפתחת השנה של בית הספר השש שנתי, קהילתי, עתיד נווה נחום באר יעקב.

שנת הלימודים הקרובה תזמן לבית הספר אתגרים והזדמנויות חדשות. אתגר לשלב בין חינוך לערכים וחתירה להישגים, בין שאיפה למצוינות וצמצום פערים. בין ישן לחדש. אני סמוך ובטוח שנדע להתגבר על כל האתגרים ולראות בהם הזדמנות בלתי חוזרת לצמיחה ושגשוג למען עתיד התלמידים והקהילה בבאר יעקב.

הצוות החינוכי ואנוכי באים עם תחושת שליחות, להט ואמונה מתוך רצון להיות מובילים פדגוגיים בקהילה. אנו חדורי מוטיבציה עם תקוות לשנה טובה ומוצלחת, שנה של התחדשות, שינויים והתפתחות, כבוד וערבות הדדית, שנה של מיצוי עצמי והגשמת חלומות.

בבית ספר עתיד נווה נחום נקדם את שיוויון ההזדמנויות לכל תלמיד ותלמידה. נפתח את ההישגיות ואת כישורי החיים ותפקודי הלומד הנדרשים למאה ה-21. זאת, מתוך שאיפה להשפיע, ללמד ולהוביל את התלמידים לסקרנות, חשיבה ולהישגים חברתיים, ערכיים ולימודיים.

העשייה החינוכית בבית הספר, תמשיך להתקדם ולהשתכלל באמצעות מיומנויות המאה ה-21 ובהן: דיאלוג, תרבות של למידת חקר, יצירתיות, מצוינות, מנהיגות אישית, יוזמה וחדשנות פדגוגית. לאור ערכים של קהילתיות, סובלנות, אחריות, מעורבות חברתית, יושרה ונתינה.

הורים יקרים, אני רואה בכם שותפים נאמנים לדרך ואני מתחייב להמשיך ולתרגם את הערכים והמיומנויות, לשגרת חיים בכל תחומי העשייה בבית הספר, עם הקהילה כולה: צוות המורים, תלמידים, והורים.

תלמידים ותלמידות יקרים/ות, צוות המורים ואני – מאמינים – באמונה שלמה – שכל אחד ואחת מכם/ן יכול/ה להצליח! אנו נהיה כאן בכל יום ובכל שעה כדי ללוות אתכם במסע המרתק. אנו נעשה הכל כדי שתרגישו טוב בבי"ס ותנחלו הצלחה בכל תחום אפשרי. לצד הליווי שלנו אתכם, מוטלת עליכם אחריות ובה דרישה לעקביות והתמדה, עמידה בכללים, סימון והגעה ליעדים שהוצבו – כחלק מחובתכם כלפי עצמכם ועתידכם.

חכמים לפניי אמרו כי שני דברים עושים בית ספר למצוין-  תלמידים שאפתנים ומורים מסורים ואנו נתברכנו בזה וגם בזה. וביותר מכך: נתברכנו בקהילת הורים תומכת, מעורבת ואיכפתית, אשר רואה בחינוך ילדיה את הנושא החשוב ביותר על סדר יומה.

על כן אין ספק בלבי כי ביחד נוכל לצלוח כל אתגר ומטרה. ביחד נמריא מעלה, מעלה למצויינות אישית ובית ספרית.

בשמי ובשם הצוות אנו מאחלים לכולכם שתהא זו שנה טובה, שנה מלאה בהנאה וסיפוק מהעשייה המרובה, שנה של כבוד הדדי ושנה של שלום בין איש לרעהו.

שנה טובה ומוצלחת

ד"ר יהל שחר

מנהל בית הספר